Soru-Cevap

Giyinme Odası Nasıl Yapılır?


Adından da anlaşılacağı gibi evinizin ufak odasına veya yatak odanız biraz büyük ise bir bölümüne tasarlanabilir. Eğer evdeki ufak oda yatak odası ile bitişik ise, bitişik duvarından bir kapı açılarak, tam kullanışlı bir giyinme odası elde edersiniz. Kapı açılması ile hem yatak odanızdaki çok yer kaplayan dolaplarınızdan kurtulur ve tam entegre bir giyinme odasına sahip olursunuz. Bu sayede zamanınızın üçte birini geçirdiğiniz yatak odanız ferahlar ve başka ihtiyaçlarınız için yer açılmış olur.

Ufak odanızı kullanıyorsanız ve bu iş için ayırmak istemiyorsanız o zaman yatak odası içersin de bu işi çözebilirsiniz. Bunun için mevcut dolabınızın yeri en uygun yerdir. Buraya katacağınız 40-50 cm öne doğru bir alan size rahatlıkla bir oda sağlar. Bu odaya girerek, tüm giysilerinizi bir arada ve kesintisiz görebilirsiniz. Size şuana kadar yeni bir oda kazanımının ipuçlarını verdim.  Şimdi ise içini nasıl yapacağınızı kısaca anlatayım:

En önemlisi ; Bir oda olarak tüm duvarları kullanabilirsiniz. Genellikle 4 biçimi kullanabilirsiniz. Pencere gelen yerinde ister pencereyi kapatır önüne dolap koyarsınız, isterseniz de pencere altını ve üstünü dolap olarak değerlendirebilirsiniz. Bu panelin üstüne takılarınızı asabilir veya asıcı çubukları koyarak elbiselerinizi asabilirsiniz. Oturma yeri de dahil tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere tasarlayın. Hatta oda ölçüleri yerine ortaya da üniteler koyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Giyinme Odası Fiyatını Ne Yaparak Düşürebilirim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM BIRAKIN