Giyinme Odası

Giyinme Odasının Avantajları Nelerdir?


giyinme-odasi-avantajlari

Evinizde bir giyinme odanız var ise kendinizi şanslı hissetmelisiniz. Giyinme odaları, insanları o güne hazırlayan faktörlerden biridir.

Bir düşünelim sabah kalktınız, elinizi yüzünüzü yıkadınız, dişler fırçalandı işe gitmeye hazırlanıyorsunuz.  Ya da hafta sonu bir arkadaşınızla buluşacaksınız. Sıra giyinmeye geldi, varsayalım ki giyinme odanız yok. Dolabın kapaklarını açtınız ama aradığınız kırmızı elbise yok. Nereye koydum acaba ?  Yada yeşil olan. Erkekler içinde aynı şey geçerli, takım elbiseyi  buldum ama buna hangi gömlek daha iyi gider. Hımm beyaz olsun iyide mavili vardı bu dolabın hangi bölümünde idi, ha hangi kravatı takmalıyım?  Şu kravat hangi takım elbisenin altında asılı idi ?

     Bunun gibi bir çok soru işareti ile karşılaşabilir, daha güne başlamadan moraliniz bozulabilir.

          Oysaki soyunma odası olan bir evde elbiselerimiz, gömleklerimiz, kazak ve tişörtlerimiz ayrı bölümlerde dizayn edilebilir. Sürgülü pantolonluk kullanıp pantolonlarınızı ütülü ve düzenli yerleştirebilirsiniz. Elinizle ulaşamadığımız yerlere asansör askılar koyabilir, dolabınızdaki askı bölümünü çoğaltabilirsiniz. Kravat, kemer askıları kullanıp hepsinin belli bir bölümde ve düzenli olmalarını sağlayabilirsiniz. Bayan bölümünde uzun askılar için ayrı yerler, diz seviyesindeki elbiseler için ayrı yerler dizayn edebilirsiniz. Ayrıca takı dolapları dizayn edebilir, ne neredeydi gibi sorulardan uzak dururu ve güne daha hızlı ve neşeli bir şekilde hazırlanabilirsiniz.

            Giyinme odanıza ışıklandırmalar yaptırabilirsiniz. Böylece elbiselerinizi daha rahat görürsünüz. Giyinme odasına girdiğinizde otomatik yanan ışıklar size çok yardımcı olacaktır. Çamaşırlar,çoraplar,gecelikler gibi eşyalarımızı yerleştirmek için çekmeceler dizayn edebilirsiniz.Tüm eşyalarınızı düzenli bir şekilde yerleştirip rahat bir nefes alırsınız.Her seferinde dolap kapağı açmak zorunda kalmaz tüm eşyalarınızı aynı anda görebilirsiniz.Aynı zamanda giyinme odası olan bir evin yatak odası bölümü daha ferah ve daha kullanışlıdır.Odamızda dolap gibi kocaman bir kütle olmadığı için hareket alanımız genişler,bu da size daha rahat bir ortam,daha rahat bir uyku anlamına gelir.Dinlenmiş bir vücut ertesi güne daha enerjik girmenizi sağlar.Pazar sabahı erken uyandınız eşinize sürpriz yapıp kahvaltı hazırladınız.Kızarmış ekmek,peynir,domates,portakal suyu vs. tepsiye yerleştirdiniz mutfaktan yatak odasına geçtiniz ama dolap ve yatak arasındaki geçiş mesafesi çok dar yan yan geçeyim derken kolunuz dolaba çarptı kahvaltı tepsisi yatağın üzerine devrildi eyvah bütün sürpriz kabusa dönüştü oysa ki soyunma odanız olsaydı yatak odasında dolaba ihtiyaç olmazdı ve biraz önce bahsettiğim kabus yaşanmazdı.Bunun gibi bir çok örnekten bahsedebiliriz.

              Giyinme odaları sizin hayatınızı kolaylaştırır güne daha hızlı ve zinde hazırlanmanızı sağlar  kötü sürprizlere yol açmaz.

Bir önceki yazımız olan İstanbul'da İyi Düzenlenmiş Bir Şehir Evi başlıklı makalemizde dolap, ev ve iç dizayn hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM BIRAKIN