Gardırop, Giyinme Odası, Raylı Dolap

Beş Adımda Ray Dolabın Kalitesini Nasıl Anlarız?


      Ray Dolabın kalitesini test etmenin birkaç yolu vardır. Şimdi size bunlar hakkında birkaç bilgi vereceğim. Birincisi; ray dolabın sessiz çalışması ön plana çıkmaktadır. Bulundukları ortamda ses çıkarmaması önemli bir konudur. Rayın, çekmecelerin sessiz olması o dolabın puanını bir adım arttırır.

      İkincisi; dolap gövdesinin sağlamlık açısından tok olması. Yani yan kayıtların, orta birleşimlerin ve dolap bitişlerinin 3,5 – 4 cm kalınlığında malzemeden yapılmış olmasıdır. Bu; hem dolap ömrünü uzatmakta, hem de satın alacağınız firmanın ne kadar fazla malzeme kullandığını görmenizde fayda sağlar. Anlaştığınız firmanın malzemeden kısmaması anlamına gelir.

      Üçüncüsü; gösterilebilir veya kanıtlanabilir hammadde sertifikasıdır. Sizin alacağınız dolap; hammaddesinin sizin haricinizde dünya standartlığında denetlendiği anlamına gelmektedir. Size ekstra güven verir. Bu da artı bir puan demektir.

      Teşhirde gördüğünüz örneklerin sizi tatmin etmesi ve güncelliği de, ray dolabın puanını arttırır.

      Firmanın sektörde bilinen kurum olması, bir çok mağazasının olması da evinize gelecek olan dolabın kalitesi açısından artı bir puandır. Sıkça tercih edilmiş ve bünyesinde bir çok eleman barındırabilen bir firma, kaliteden ödün vermediğinden tercih ediliyor anlamına gelir.

Bir önceki yazımız olan Raylı Dolap Odanın Neresinde Olmalı? başlıklı makalemizde dekorasyon, dekorasyon fikirleri ve giyinme odası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM BIRAKIN