Yatak Odası

Bir Duvara Dolap Ve Karyola Yerleşimi Nasıl Yapılabilir ?


riviera - dolap

Önce eşiniz ile dolap oranları hakkında bir toplantı yapmanızı öneririm. Mevcut duvarda karyola çıktıktan sonra kalan alana yapılacak sağlı sollu raylı dolabın yüzde kaçını erkek tarafı kullanacak, kaçı kadın tarafı kullanacak. Genellikle % 40, % 60 gibi bir orantı çıkar. Tabi ki % 60 nın kimin tarafından kullanacağını tahmin ediyorsunuzdur. Bu kritik toplantı sonrası uzlaşma tamam ise gerisi gerçekten kolay. Bu uzlaşmanın da pek kolay olmadığını bire bir şahit oldum diyebilirim. Ha unutmadan; toplantıda kimin ne tarafta yatacağı da karar altına alınması gerekmektedir.

baza - dolap - karyola

        Şimdi karyolanızın sağına ve soluna dolapları ayrı ayrı tasarlanabilir. Ayrıca yatak başı üstüne de fazla derin olmayacak şekilde dolap yapılabilir. İhtiyaca bağlı. Bu tasarladığınız yatak başı üstü dolabının altına da başucu kitaplığı yapılabilirsiniz. Hem kitaplarınız için yer edinmiş olursunuz, aynı zamanda kitabın verdiği dekorasyon sıcaklığını da odanıza taşımış olursunuz.

        Aynı zamanda karyola baş ucunun çok içeride olması sizi rahatsız eder ise, 25-30cm karyolayı önden yapıp baş ucuna da dolap veya saklama yeri yapabilirsiniz. Bunun için sırtınızı dayadığınız başucunuzun üst kısmına bir kapak yaparak derin bir yer elde edebilirsiniz. Burada gizli eşyalarınızı da saklayabilirsiniz. Çünkü burası pek belli olmaz. Güle güle kullanın.

şifoniyer

Bir önceki yazımız olan MUTFAKTA DÜZEN NASIL SAĞLANIR ? başlıklı makalemizde çekmece, dolap ve düzen hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM BIRAKIN