Ev Dekorasyonu, Gardırop, Oturma Odası, Yatak Odası

Ev Mobilyalarında Renk Uyumu Nasıl Olmalı?


 

Hepimiz hiç şüphesiz ki yaşam alanlarımızın konfor sağladığı kadar göze de güzel görünmesini isteriz. Yatak odamız, salon mobilyalarımız ve oturma alanlarımız mümkün olduğu kadar soft, pastel renklerden oluşmalıdır. 80’li yıllarda çok kullandığımız Wenge rengini günümüzde artık kullanmıyoruz. Mobilya sektörü de diğer sektörler gibi üretim, montaj ve tasarım açısından hızla gelişmekte.

Renk seçimlerinde gözü yormayacak, mekanı olduğundan küçük göstermeyecek renkler seçilmelidir. Bu noktada mobilyanın rengi kadar; duvar rengi, yer döşemesinin, halı ve perdenin bir uyum içinde olması görsel bir canlı olan bizlere daha estetik bir görüntü sağlayacaktır. Mümkün olduğu kadar duvar, döşeme ve mobilyanın renkleri birbirine uyum sağlayan renklerden seçer isek; perde, halı, kırlent gibi yan ürünlerde araya canlı renk katabiliriz. Üstelik bu yan ürünleri odaya yeni bir tarz getirmek istediğimizde mobilya ve duvar renginden daha kısa sürede değiştirebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Yeni Trend The New Yorker Kapak başlıklı makalemizde yatak ve yatakodası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM BIRAKIN