Giyinme Odası

Genç odasında trend tasarımlar nelerdir ?


Günümüz gençleri artık eskisi gibi değiller. Bilişim teknolojisi ve internet gençlerimizin ufkunu çok geliştirdi. Dolayısıyla hayal gücü çok gelişmiş ve ne istediğini bilen bir nesille karşı karşıyayız.Bundan dolayı gençlerimiz ve çocuklarımız artık eskisi gibi gelişigüzel mobilyalarla yaşamak istemiyorlar. Daha efektif ve üzerine düşünülmüş, içinde yaşam alanlarının bulunduğu, hayal dünyalarını yaşayabilecekleri odalar istiyorlar. Bunu da günümüz evlerinde hazır mobilyalarla uygulamak pek mümkün değil. Küçük metrekarelere bir hayal dünyası uygulamak ancak tasarım mobilyalarla mümkün. Peki günümüz mobilyalarında trend tasarımlar nelerdir.

  • Kombin edilmiş tasarımlar
  • Yeni sistem ranza sistemleri

Kombin edilmiş tasarımlar, daha çok yaşam alanı yaratabilmek için idealdir. Tek tek alınıp yerine konulmak yerine birbirine bağlanmış, her santimetre karesi hesaplanmış tasarımlardır. Yatakbaşı ve komodinlerin beraber tasarlanıp, çalışma masası ve kitaplığın birbirine entegre edilmesiyle daha çok alanın yaratıldığı dizaynlardır.Ranzalı tasarımlarda bu ara çok popülerdir. Çok çocuklu ve küçük odalı durumlarda ranzanın kullanılması alışılagelmiş bir sistemdir. Fakat eskilerden günümüze bu sistemlerde büyük farklılıklar mevcuttur. Tırmanma merdiveni yerine kullanılan yan merdivenler hem hem genç odalarında daha sağlıklı bir kullanım yarattığı gibi hem de içleri çekmece olarak kullanılarak alandan kazanım sağlanabilmektedir. Tabii ki günümüzdeki en büyük fark, ranza kullanımı sadece çok çocuklu aileler için değildir. Hayallerini yüksekte kurmak isteyen gençler için altı dolap ve ya çalışma masası olarak dizayn edilen sistemlerde vardır. Böylece yaşam alanını maksimum olarak kullanabilme olanağı doğmaktadır.

Tabii bu iki trentte de önemli olan noktalardan biride renk kombinasyonlarıdır. Günümüz trendleri daha renkli ve vurucudur. Gerçi bu kız ve erkek gençlerimiz için farklılık gösterebilmektedir. Kızlar biraz daha klasik ve yumuşak renklere kendilerini yakın hissederken, erkekler biraz daha maskülen görünümlü ve canlı renkleri tercih etmektedir.

Burada önemli olan gençlerimizin ne istediğini anlayabilmek, onların hayal dünyasına girip istedikleri tasarımı yaratabilmektir. Bu noktada sizleri gençlerimizle genç olabilen ekiplerimizle buluşmak için mağazalarımıza bekleriz..

 

 

Bir önceki yazımız olan Raylı Dolap İçinde Neler Olmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM BIRAKIN