Ev Dekorasyonu

Giyinme Odası Nasıl Daha Kullanışlı Hale Getirilebilir ?


 

Giyinme odasın nın temel bölümülerinin başında gelen çekmeceler, odanızın her zaman daha efektif kullanmanıza yardımcı olacak kısımlarıdır. Çekmecelerinizi çeşitli renlerle renklendirmeniz de giyinme odanızı daha şık ve gösterişli bir hale getirecektir.

         Başlıca beş çeşit giyinme odası çekmesinin faydalarını şöyle sıralayabiliriz.

  1) Pantolonluk çekmecesi: pantolonlarınızın kırışmasını ve bir birine karışmasını önler ve istediğiniz pantolonu kolayca almanıza olanak sağlayan aksesuar çekmecesidir. Biraz extra düzen gerektiren bir ön çalışması olsada kullanımı rattır. Pantolaonlarınız için ayırıcı bir yerdir.

  2) Açık raylı çekmeceler: Bu çekmecemizden yaptırdığınızda kazak t-shirtlerinizi üst üste katlayarak dizebilirsiniz. Bütün katlı eşyalınızı aynı anda hepsini görmenizi sağlayan çekmecedir. Kendinize doğru çektiğinizde istediğiniz katlamalı giysiyi kolayca almanıza yardımcı olur. sSize kullanım konforu sağlar.

  3) Mücevher çekmecesi: Bu çekmece hem bayan hem de erkeklere hitap eden bir çekmecedir. Gümüş, çelik, altın, kemer, saat gibi aksesuarlarımızı çizilmeden birbirinden bağımsız kullanmanıza olanak sağlayan bir çekmecedir. Değrli takılarınız kadife bir yastıkta segilendiğinden değerini sizin gözünüzde yitirmemektedir. Gerçek değerini bir düzen içinde sunulduğu zaman kazanan aksesuarlarımızdır. Onun için bu çekmeceyi önemsemenizi ve giyinme odasında yaptırmanızı tavsiye ederim.

   4) Klasik çekmeceler: Bu klasik çekmeceleri koyacak olduğunuz ürüne göre ölçeklendirilir ve efektif hale getirilir. Yaptırdığınız giyinme odanızı daha kullanışlı hale getirecektir. Çekmeceler i kendi içlerin dede bölümlere ayırmanız halinde çekmece sayınızı nerdeyse ikiye katına çıkarmış olacaksınız.  Fazladan yer kazanmış olursunuz ve çekmece içindeki ürünlerinde bir birine karışmasını önlemiş olursunuz.

  5) Raylı ayakkabılık; Bu da özel kıyafetleriniz ile her zaman kullanmadığınız özel ayakkabılarınızı elbiseniz ile kombine ederken alıp kullanmanız üzerine tasarlanmış bir çekmecedir. Arka arkaya iiki sıralı bü çekmeceden yerinizin müsaitliğine göre bir kaç kat yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İstanbul'da İyi Düzenlenmiş Bir Şehir Evi başlıklı makalemizde dolap, ev ve iç dizayn hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM BIRAKIN