Giyinme Odası, Raylı Dolap

Giyinme Odasında Askılıklar Nasıl Olmalı?


       Toplam kullanım alanınız belli olduğu için giyinme odanızdaki askılık kısımlarının orantılı olması gerekir. Raflar, çekmeceler, pantolonluklar arasında bir orantı bağını kurmamız gerekir. Size basit bir formül vermek isterim. Bir giyinme odasında katlı ürününüzü koymak üzere ayırdığınız rafların (35cm eninde olanlar) toplam metresi ile aynı oranda elbise askısı olması normaldir. Tüm raflarınızın toplam ölçüsünü toplarken yüklük raflarını hesaplamayın. Sadece kazak, tişört ve katlayarak koyacağınız eşyaların rafını hesaplayın. Bu size doğruya yakın askı boylarını verir. Yeni yaptıracağınız giyinme odasının ölçüleri eski kullandığınız dolaptan çok daha büyük ise o zaman askılıkların mı daha fazla veya diğer ihtiyacınız olan kısımların mı daha fazla olacağına siz rahatlıkla karar verebilirsiniz.

       Ayrıca askılıkların dağılımında 1/8 oranında uzunluk için yer bırakmanız tavsiye edilir. Yani sekiz metre kısalar için yer ayırmışsanız uzunlar içinde bir metre bırakmanız orantısal olur.

       Görsel olarak da bir giyinme odasına girince askıların ön görünümü kapatmamasına dikkat etmek gerekir. Yani odaya girişte ilk ulaşabileceğiniz yerin askılıklar olması, raftaki eşyalarınızın kapanmasına neden olabilir. Bu da her elbisenin görünmesini engeller.

        Ulaşamadığınız yerlerde ise asansör askı kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu sizin kullanım konforunuzu arttırır.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM BIRAKIN