Giyinme Odası

Işığın Giyinme Odasındaki Önemi


 Işık sadece daha net görmekten öte elbisenin veya eşyanın gerçek renginde de bizi bilgilendirir. Yani ışığı sadece giyinme odasındaki eşyalarımızı görmek olarak değerlendirmemeliyiz. Işık tabi ki ferah bir ortam, olumlu düşünce yapısı hazırlar.Daha kolay seçim yapmamızı ve dışarıda yani gün ışığında nasıl göründüğü ile ilgili bize bilgi verir. Bundan dolayı ışığın önemini ve size yararlarını açıklayacağım.İlk önce ışık rengi kanıtlanmış olarak sizin ruh halinizi doğrudan etkilemektedir. Bir florasan beyaz ışığı ile sarı gün ışığı arasında ciddi bir etki farkı vardır. Bunun için giyinme odalarında günışığı kullanılmalıdır. Bu ton sizi dışarıda günün ışığında sizi nasıl görüneceğinizi yansıtır.

        Açılarda ışığın gerçek görüntüde olmasına etkin olacaktır. Işığın eşyanıza 25 ile 80 uzaklıktan yakın plan aydınlatması tavsiye edilir. Aynı zamanda ışığın daha güçlü olduğu giyinme odasında bir bölge size daha güzel eşyalarınızın olduğunu hissettirebilir.  Aynı odada daha az ışığın oşduğu bölgede ise değersiz eşyaların olduğu hissini verebilir. Bundan dolayı eşyalara eşit ışık tonu vermekte önemlidir.

        Işık size her zaman enerji verir. Ancak doğru renk ve tonlama ile.

Bir önceki yazımız olan İstanbul'da İyi Düzenlenmiş Bir Şehir Evi başlıklı makalemizde dolap, ev ve iç dizayn hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM BIRAKIN