Ev Dekorasyonu, Mutfak

Mutfakta stil yaratmanın ipuçları


Mutfağınızın kullanışlı olması ve yemek yapmanın keyfine varabilmeniz için birkaç ipucuna dikkat etmenizde fayda var. Öncelikle mutfaklarda kullanacağınız evyenin büyüklüğü ve bulaşık makinesinin yeri önemli bir yer tutar. En sık kullandığımız yerlerin başında buzdolabıyla birlikte bu iki nokta gelmektedir. Evyenin; eğer yer sıkıntımız yok ise; mutlaka iki gözlü olmasına, bir gözünü sadece gıda yıkaması için kullanmaya özen gösteriniz.

Dolapların içini; kullandığınız ürünlere ve alışkanlıklarınıza göre düzenlemek ve köşe gibi ulaşılması güç bölgelere hareketli köşe modüller yerleştirmeniz mutfağınızı daha efektif kullanmanızı sağlar. Kısa sürede ulaşmanız gereken ve sık kullandığınız mutfak ürünlerini ise kapaksız bir bölmede biriktirmeniz ulaşım kolaylığı sağlayacaktır.

Ufak mutfaklarda alanı daha verimli kullanmak için katlanır modüler sistemler uygundur. Örnek vermek gerekirse kesme tahtası çekmecesi hem iş esnasında pratik bir çözüm sunar, hem de yer karmaşasından kurtulmuş oluruz.

Son olarak dolap kapaklarında seçeceğimiz malzemenin parlak veya mat olması, seçtiğiniz kulbun estetikliği mutfağınızın bir anda havasını değiştirecektir. Kulpları mümkün olduğunca mat seçer isek uzun vadede daha az hijyen sorunları yaşamış oluruz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Ev Mobilyalarında Renk Uyumu Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizde ev mobilyaları, ev mobilyası ve mobilyada renk seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM BIRAKIN