Raylı Dolap

Raylı Dolap İçinde Neler Olmalı?


Bir raylı dolaba ihtiyacınız varsa kendisinden çok içinde neler olması gerektiği önemlidir.Son zamanların idolü olan raylı dolap sistemi gündelik hayatta herkes için kullanım rahatlığı sağlamaktadır. Öncelikle raylı dolabın amacı rahatça eşyalarımızı görüp, kullanabilmektir.Asıl konumuz olan raylı dolabımızın içinde ne olmalıdır.Sizin de bildiğiniz gibi asansör askı olmazsa olmazlarımızdan biridir. Dolapta en üst bölümleri yüklük değil de askı olarak kullanmak isterseniz elinizle ulaşamayacağınız için asansör askı burada hayat kurtarıcı önem taşır. Asansör sayesinde en üstteki askıya rahatlıkla ulaşabilirsiniz ve böylelikle dolabınıza daha fazla askı asabilirsiniz. Asansör askının verdiği konforu aynı şekilde pantolonlukta da görebilirsiniz. Pantolonlarınızı ütülü bir şekilde yan yana dizebilir, raylı sistemle önünüze çekebilir istediğiniz pantolonları alabilirsiniz. Bu size dolap içinde daha çok kullanım konforu sağlar. Bunun yanında günümüzde bir çok iş adamlarının ve bankacıların her gün kravat taktığını görmekteyiz. Kravatları çekmecelerin içinde karışık bir şekilde aramak çok zordur.

Bunun yerine dolap yanına monte edilen sürgülü kravatlıkları veya çekmece içi bölme yapıp burada kravatlarınızı ayrı ayrı yerleştirebiliriniz. Dolayısıyla bu size kullanımda konfor sağlayacaktır. Aynı zamanda kravatlık gibi kemerlikte konforu size sağlayan faktörlerden biridir. Olmazsa olmazlardan diğer etken çekmecelerdir. Hem öne çekip elinizle rahat kullanım sağlayabilir hem de düzenli bir şekilde bir nevi dolap içerisinde tekrar gizli bir bölüm olarak kullanılır.

Örneğin ; çorap, çamaşır, gecelik gibi eşyaları dolap açıldığında direk görmektense dolabın içerisinde tekrar ayrı bir gizli bölmede görmek sizin için bir avantaj olacaktır. Çekmecelerde bay bölümünde en az 3 çekmece bayanlarda ise 4 çekmece olması gerekmektedir. Çoraplarımızı, atletlerimizi farklı farklı çekmecelere yerleştirerek daha konforlu bir raylı dolaba kavuşabilirsiniz. Bayanlar içinde olmazsa olmazlardan biride takı çekmecesidir. Bayanlar için önemli faktörlerden biride takılardır. Takılarını düzenli bir şekilde çekmecenin içerisinde arzu ederler. Bunun için dizayn edilen takı çekmecesi üzerinde aynası ile birlikte ray dolabın kullanımını kolaylaştıran bir etkendir. Yüzükleri, küpeleri, zincirleri yan yana düzenli dizebilir,  küpe takma esnasında aynadan faydalanarak daha konforlu bir şekilde işinizi halledebilirsiniz. Gelelim ki sıkça karşılaştığımız ışıklandırma faktörüne. Bildiğimiz gibi eşyalarımızı karanlık ortamda şeçmek oldukça zordur. BU sorunu ortadan kaldırmak için dolabımızda mutlaka ışıklandırma olmalıdır.

Işıklandırma faktörü kıyafetlerimizi daha rahat ve konforlu seçmemizi sağlar. Eğer bu faktörlere dikkat edersek daha kullanışlı raylı bir dolap elde etmiş oluruz.

Bir önceki yazımız olan Giyinme Odası Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM BIRAKIN