Ev Dekorasyonu, Gardırop, Giyinme Odası, Raylı Dolap, Yatak Odası

Raylı Dolap Odanın Neresinde Olmalı?


       En çok vaktinizin geçtiği mekana bir dolap arıyorsunuz. Oda hacminin bir bölümünü kaplayacak. Olaya böyle bakarsak, sizinle yaşayacak bu kütlenin sizi rahatsız etmeyecek şekilde odada konumlanması  gerekir. Bunun için birkaç kurala dikkatinizi çekmek isterim.

      Birincisi raylı dolabı koyacağınız yerin ışık girişini engellememesi gerekir. Odanızı gereksiz yere karanlık yapabilir. Eğer pencere tarafından dolabı başlatmaya  mecbur iseniz pencereden en az bir metre geriden dolapların başlaması, ışığın aydınlatma gücünü etkilemeyecektir.

      İkincisi odaya girdiğinizde mümkün olduğunca dolabın ilk planda görünmesini engellemektir. Bunun için odadan girdiğiniz gibi hemen sağımızda veya tam karşımıza dolap yan yüzeyini getirmemeye çalışmanız gerekir. Eğer dolabı oda girişinde yan yüzü bize doğru bakacak şekilde yerleştirmeye zorunlu isek, karşımıza gelen yan yüzeylerinin en az 150cm ileriden başlatmakta fayda vardır. Hemen girişte yan tarafımıza gelecek olan dolap yan yüzeylerinin de en az 40 cm geriden montajının yapılmasında fayda vardır.

      Odanızda en çok tavsiyemiz, köşeden montajına başlanan ve odaya girdiğinizde baktığınız zaman mümkün olduğunca yan yüzey görmeyeceğiniz şekilde bir ray dolap montajıdır. Bu size yan yüzey göstermeyeceğinden, bir kütle hissi de vermeyecek, sizi sıkmayacaktır. Özetle dolap oda içinde kaybolacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kadınlar İçin Giyinme Odası Nasıl Tasarlanmalıdır ? başlıklı makalemizde bayanlar için dolap içi tasarımı, bayanlar için giyinme dolabı tasarımı ve bayanlar için giyinme odası nasıl tasarlanmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM BIRAKIN