Ev Dekorasyonu

Yaz mevsimini evinize yansıtın


Eylül ayına girmemize sayılı günler kala yazın esintisini dekorasyonumuza yansıtacak fikirler vermek istiyorum.

Evinizin güneş alan bir köşesini; ufak ipuclarıyla yaz esintisi havası katmanız mümkün. Bunun için beyaz çerçeveler, güzel anlarınızın kareleri, beyaz mumlar ve yeşil renk akrilik boya yeterli olucaktır. Çerçeve yok ise eğer, süpermarket gibi yerlerden temin edebileceğiniz ahşap kasaların parçaları bile iş görecektir. Resimlerinizden oluşturacağınız kolajınızı, özellikle beyaz boyalı çerçevelere yerleştirdikten sonra duvarınıza asmanız ve şifonyer, dresuar gibi mobilyalarınızın üstüne dizeceğiniz irili ufaklı mumlar hem romantizm, hem de yaz havası katacaktır. Mum bu gibi dekorasyon fikirlerinde hem sıcak yaz gecelerini, hem de soğuk kış günlerini aydınlatır.

Yeşil akrilik boya ile ise; hazırlayacağınız çerçevelerin içine çizeceğiniz ağaç yaprağı odanızı bir anda yeşillendirecektir. Bunun için internetten beğendiğiniz ağaç yaprağı desenini ekranın üzerine koyacağınız sayfaya çizmeniz mümkün. Ekran parlaklığını arttırdığınızda, biraz boya, bir sayfa kağıt yardımıyla amacınıza yaklaşmanızı sağlayacaktır. Burdaki amacımız çok muhteşem bir resim çizmek değil, odaya hava katmak ve anı bırakmak.

Sizlere bu yazımızda ufak çaplı bir yaz esintisi yaratmanızı sağlayacak ipucları verdim. Üzerine katacağınız ya da hayalinizde oluşan fikirleri de bu fikirlerle harmanlamanız mümkün. Bir sonraki yazımızda görüşme dileğimizle.

Bir önceki yazımız olan Mutfakta stil yaratmanın ipuçları başlıklı makalemizde mutfak, mutfak çözümleri ve mutfak seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM BIRAKIN